Wiele osób nie przyznaje się do swoich problemów ze słuchem. Jest to dla nich powód do wstydu, dlatego też rezygnują z noszenia aparatów słuchowych. Postępujący niedosłuch i brak podjęcia jakichkolwiek kroków w polepszeniu tej sytuacji, może stać się powodem wielu problemów w naszym życiu, takich jak przedwczesne starzenie się, przymus odejścia na wcześniejszą emeryturę, utrata zaufania do innych ludzi, samotność, a także zagrożenie własnego bezpieczeństwa. Nowy rok jest doskonałą okazją do pewnych zmian w swoim życiu. Jeśli borykasz się z problemami związanymi ze słuchem, poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których w 2018 roku powinieneś zainwestować w aparat słuchowy.

  • Lepsze relacje z innymi – wielokrotnie wspominaliśmy, iż osoby, które tracą słuch, stopniowo wycofują się z życia towarzyskiego. Prowadzenie rozmów staje się dla nich niezwykle problemowe i są zmuszeni do ciągłego powtarzania: „Słucham? Niedosłyszałem…możesz powtórzyć?”. Nie musisz uciekać przed kontaktem z innymi ludźmi! Jeśli tracisz słuch, skorzystaj z nowoczesnej technologii – zainwestuj w aparat słuchowy i ciesz się stałym kontaktem z najbliższymi.
  • Stała praca i… dochody – osoby z niedosłuchem często muszą rezygnować z pracy, którą uwielbiają i wykonywali przez wiele, wiele lat. Większość zadań wymaga określonego poziomu słuchu. Jeśli staje się on trudnością w wykonywaniu codziennej pracy, pracownik jest mniej wydajny, gdyż większość czasu poświęca swoim problemom zdrowotnym. Korzystanie z aparatu słuchowego pozwoli ci na wykonywanie pracy, której lubisz, dzięki czemu wciąż będziesz otrzymywał stałe dochody.
  • Własne bezpieczeństwo – niestety niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, iż słuch to jeden z podstawowych elementów, dzięki któremu posiadamy wzmożoną świadomość tego, gdzie się znajdujemy. Dzięki temu unikamy nieprzyjemnych potknięć i upadków, które mogą spowodować naprawdę poważne obrażenia ciała – nie tylko liczne siniaki, ale także złamania kości, czy uszkodzenia głowy. Korzystaj z aparatów słuchowych i zadbaj o swoje własne bezpieczeństwo.

W 2018 roku bądź lepszą wersją siebie. Zatroszcz się o swoje zdrowie, zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej i zainwestuj w aparat słuchowy. Zachęcamy do konsultacji w gabinetach Strefy Słuchu.