Każdy z nas uwielbia dostawać prezenty! Jednak gdy role się odwracają, nie jesteśmy już tak bardzo zadowoleni… Bądźmy szczerzy – większość osób nie przepada za dawaniem prezentów. Dlaczego? Głównie z powodu obaw, związanych z wyborem nieodpowiedniego upominku, który nie spodoba się osobie obdarowywanej. Postawmy sprawę jasno – wybór prezentu dla bliskiej nam osoby nie każdemu przychodzi z łatwością. W szczególności, gdy dana osoba boryka się z jakimś problemem zdrowotnym. Poniżej podpowiadamy, jaki upominek wybrać dla osoby z niedosłuchem.

Jaki powinien być prezent?

Święta, urodziny, imieniny, rocznica, walentynki – niezależnie od okazji, prezent powinien być przede wszystkim od serca. Wybrany upominek musi świadczyć o tym, że znasz upodobania i potrzeby osoby obdarowywanej. Dzięki temu wzmocnisz więzi i utrwalisz uczucia, takie jak miłość i przyjaźń. Wykaż się wysiłkiem i nie kupuj pierwszej, lepszej rzeczy, która wpadnie ci w ręce. Jeśli zależy ci na tej osobie, udowodnij wyborem odpowiedniego prezentu, że jest dla ciebie ważna i starasz się ją zadowolić w każdy możliwy sposób. W przypadku osób borykających się z problemami ze słuchem, wyżej wspomniane okazje to doskonała sposobność na okazanie im wsparcia i podarowanie prezentu, który nie tylko ucieszy, ale także okaże się niezwykle praktyczny i pomoże uporać się z ich codziennym problemem.

  • Książki – każdy z nas, czytając jakąkolwiek powieść, utożsamia się z ich bohaterami. Dzięki temu uczymy się, jak radzić sobie z pewnymi trudnościami w życiu. Książki o tematyce niedosłuchu uczą tolerancji i pozwalają zrozumieć zaistniałe problemy. Polecamy tytuły, takie jak: C. McCullers „Serce to samotny myśliwy”, Hepp „Świat w moich dłoniach: życie bez słuchu i wzroku”, O. Sacks „Zobaczyć głos”
  • Gadżety – nowoczesna technologia prześciga się w tworzeniu różnego rodzaju gadżetów, które mają za zadanie ułatwiać nam życie codzienne. Dla osób z niedosłuchem polecamy: budzik wibracyjny, który obudzi nawet największego śpiocha lub czujniki, które migając intensywnym światłem powiadomią o płaczu dziecka, dzwoniącym telefonie, czy nawet dzwonku do drzwi.
  • Aparat słuchowy i różnego typu akcesoria do tego typu urządzeń – jeśli osoba z niedosłuchem, którą chcesz obdarować wyjątkowym prezentem, nie używa jeszcze aparatu słuchowego, jest to idealny pomysł na prezent świadczący o tym, że się troszczysz i chcesz wspierać ją w zaistniałych problemach. W przypadku, gdy korzysta już z tego typu urządzeń, warto wybrać różnego rodzaju akcesoria do aparatów słuchowych, takie jak przyrządy do czyszczenia, czy profesjonalny osuszacz.

Spraw przyjemność bliskiej osobie, która na co dzień boryka się z wadami słuchu. Postaraj się i skorzystaj z naszych wyjątkowych pomysłów!