Informacje dla pacjentów z Ukrainy!

Pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj w związku z wybuchem konfliktu zbrojnego. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące badań słuchu (audiogramu) oraz zaopatrzenia w aparaty słuchowe.

Badania słuchu

W naszych gabinetach wykonujemy badanie słuchu (audiogram), które jest płatne 40 zł. Nie potrzebują Państwo skierowania. Na badanie można umówić się również telefonicznie na wybrany dzień oraz godzinę lub za pomocą Messengera.(Strefa Słuchu)

Zaopatrzenie w aparaty słuchowe:

Uzyskają Państwo u nas pomoc także w doborze i dopasowaniu aparatu słuchowego. Jeśli nie posługują się Państwo językiem polskim zachęcamy do poproszenia tłumacza języka ukraińskiego, aby towarzyszył Państwu w wizycie. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zrozumieć Państwa potrzeby oraz udzielić niezbędnej pomocy. Jeśli nie mają Państwo takiej możliwości, będziemy komunikować się za pomocą dostępnych narzędzi internetowych, w celu tłumaczenia wypowiedzi.

W naszych gabinetach mogą Państwo uzyskać refundację NFZ do aparatu słuchowego w wysokości 1050 zł do jednego ucha (przy zakupie dwóch aparatów – 1400 zł). Aby móc skorzystać z refundacji należy przedstawić poniższe dokumenty:

  • Zaświadczenie o nadaniu numeru PESEL.
  • Paszport z pieczątką Straży Granicznej RP świadczącą o przekroczeniu granicy ukraińsko-polskiej po 24.02.2022 roku (jeśli nie posiadają Państwo takiej pieczątki, może być również paszport członka najbliższej rodziny, który taką pieczątkę posiada wraz z zaświadczeniem o pokrewieństwie).
  • Oświadczenie o przekroczeniu granicy ukraińsko-polskiej po 24.02.2022 roku (wypełniamy na miejscu).

Z dokumentami dokumentów zapraszamy do naszych gabinetów, w których wykwalifikowany personel udzieli niezbędnej pomocy oraz dobierze odpowiedni aparat słuchowy, który będzie spełniał Państwa oczekiwania.

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego (jeśli nie posługują się Państwo językiem polskim zachęcamy do korzystania z pomocy tłumaczy, którzy usprawnią komunikację między Państwem, a naszym personelem) lub za pomocą maila biuro@strefasluchu.pl czy osobiście.

Dodatkowe informacje: