Marka Phonak jest jednym z najpopularniejszych producentów aparatów słuchowych i bezprzewodowych rozwiązań wspomagających słuch. Renoma firmy wynika przede wszystkim z połączenia wysokiej jakości produktów z przystępną ceną. Oto kilka ciekawostek na temat marki Phonak i oferowanych przez nią aparatów słuchowych.

Historia

Firma Phonak należąca do grupy Sonova powstała w 1947 roku w Szwajcarii. Od 70 lat zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla osób zmagających się z problemami ze słuchem. Prowadzone przez lata badania i inwestycje w innowacyjne technologie sprawiły, że Phonak stał się wiodącą marką w branży. Świadczą o tym otrzymane nagrody i wyróżnienia. W 2017 roku jeden z produktów został nagrodzony prestiżową nagrodą iF DESIGN AWARD. Był to ładowalny aparat słuchowy Phonak Audéo B-R.

Aparaty słuchowe dla każdego

Firma Phonak posiada bogatą ofertę, w której można znaleźć rozwiązania dla przedstawicieli każdej grupy wiekowej. Wśród produktów marki można znaleźć urządzenia dostosowane do niemowląt, małych dzieci, nastolatków i osób dorosłych. Phonak dzięki wieloletniemu doświadczeniu opracował rozwiązania przeznaczone dla osób o różnym stopniu niedosłuchu (od lekkiego do głębokiego). Produkty są dopasowane do stylu życia użytkownika, charakteryzują się wygodą użytkowania i dyskretnym designem.

Zastosowane technologie

Najnowsze Aparaty Phonak Marvel  posiadają funkcję bezpośredniej łączności, która daje możliwość połączenia się z telefonem komórkowym z systemem operacyjnym iOS, Android a także innymi telefonami obsługującymi Bluetooth.. Pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych przez aparat słuchowy. Aparat pełni funkcję zbliżoną do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Wbudowany mikrofon wychwytuje głos użytkownika, a dźwięki połączenia są słyszane bezpośrednio w aparacie. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia z innymi urządzeniami (np. telewizorem) i odtwarzania multimediów przez aparat słuchowy.

Zastosowanie w aparatach technologii akumulatorów litowo-jonowych eliminuje konieczność wymiany baterii. Akumulator może być ładowany wielokrotnie (nawet do 6 lat działania) a czas ładowania jest szybki.

Obuuszna Technologia VoiceStream wykorzystywana w aparatach słuchowych Phonak zapewnia wysoką jakość dźwięku i poprawia rozumienie mowy, nawet w trudnych warunkach. Podczas rozmowy pomaga skupić się na głosie i redukuje hałasy np. szum wiatru.

Gwałtowny rozwój technologii, również w dziedzinie aparatów słuchowych, umożliwił stworzenie rozwiązań, które poprawiają jakość życia osób z zaburzeniami słuchu. Udogodnienia i technologie wprowadzone przez markę Phonak wspierają codzienne funkcjonowanie takich osób.