Aparaty słuchowe to malutkie cuda współczesnej techniki, które wbrew swoim niepozornym rozmiarom, potrafią skutecznie odmienić życie posiadaczy, przynieść radość, wywołać uśmiech i przywrócić chęć do codziennego funkcjonowania.
Konserwacja aparatu słuchowegoTe niewielkie urządzenia niekiedy stanowią również jedyną przepustkę do przysłowiowej „normalności”, jednak aby mogły one służyć i pomagać ich użytkownikom jeszcze dłużej, należy o nie odpowiednio zadbać. W dzisiejszym blogowym wpisie radzimy zatem, jak skutecznie pielęgnować aparaty słuchowe.

Codzienna pielęgnacja aparatu słuchowego to niezwykle istotna czynność, która wydłuża żywotność urządzenia i zmniejsza ryzyko występowania awarii czy uszkodzeń. Konieczna jest przede wszystkim z uwagi na względy higieniczne, możliwość pojawiania się korozji lub problemu niepoprawnego przekazywania dźwięku, spowodowanych przez zabrudzenia. Różne modele aparatów słuchowych wymagają odmiennej pielęgnacji, a o szczegółach tego procesu i konieczności nabycia wszelkich dodatkowych elementów poinformuje nas wykwalifikowany audioprotetyk, w trakcie dobierania najodpowiedniejszego urządzenia.

Istnieją oczywiście również bazowe zabiegi czyszczące, dotyczące każdego aparatu słuchowego. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych, bliźniaczych dla wielu typów urządzeń należą:

  • Wycieranie aparatu słuchowego przed oraz po każdorazowym użyciu, przy pomocy chusteczek nasączonych preparatem dezynfekującym, działających bakteriobójczo, grzybobójczo oraz przeciwwirusowo.
  • Regularne osuszanie urządzenia, co pomoże w usunięciu wilgoci z elektroniki oraz mikrofonu i słuchawki , za pośrednictwem specjalistycznej kapsuły osuszającej bądź elektronicznego pudełka do osuszania. Dodatkowo osuszacze elektryczne posiadają lampę UV, która działa bakteriobojczo.
  • Usuwanie zgromadzonych zanieczyszczeń z wkładki i dźwiękowodu aparatu zausznego, co odbywa się za pomocą tabletki czyszczącej rozpuszczanej w wodzie. Proces ów kończy się osuszeniem wkładki przy użyciu specjalistycznej, ergonomicznie uformowanej gruszki, wydmuchującej pozostałe krople wody.
  • Czyszczenie bądź wymiana filtrów, znajdujących się we wkładkach lub aparatach wewnątrzusznych.

W naszych gabinetach w Warszawie profesjonalnie  zajmujemy się pielęgnacją aparatów słuchowych, a także oferujemy najwyższej jakości środki do czyszczenia tych urządzeń, począwszy od wspomnianych już chusteczek dezynfekujących oraz tabletek, nici i sprayów czyszczących, przez kapsuły oraz pudełka osuszające i gruszki, aż po kompletne zestawy do pielęgnacji aparatów słuchowych. Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą oraz do umawiania wizyt w gabinetach Strefy Słuchu.