Jeszcze do niedawna osoby niedosłyszące niejednokrotnie wstydziły się zakładać aparat słuchowy. Nic dziwnego. Wizualnie nie przyciągały. Od razu rzucały się w oczy i często utrudniały przez to normalne funkcjonowanie osobom mającym problemy ze słuchem. Obecnie nowe technologie pozwalają osiągnąć zadowalające rezultaty przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Dziś nowoczesne aparaty słuchowe są niewidoczne, przy czym spełniają swoją funkcję.

Dlaczego warto zamienić stary aparat słuchowy na nowoczesny?

Przede wszystkim nowoczesne aparaty słuchowe są mniejszej wielkości. Ich wygląd jest estetyczny, przez co tworzą spójną całość przy jakiejkolwiek stylizacji. W zależności od potrzeb, można wybrać aparaty zauszne w różnych kolorach, dopasowanych do koloru włosów lub niewidoczne aparaty wewnątrzuszne.

Obecnie aparaty słuchowe zasilane są akumulatorami, w przeciwieństwie do starszych modeli na baterie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy na zakupie baterii. Do tego czas ładowania jest krótki, a działanie wydłużono w przypadku wielu modeli aż do 24h.

Dodatkowe funkcje, które uczynią Twoje życie łatwiejszym

Dzisiejsze nowoczesne aparaty słuchowe mają możliwość łączenia się ze smartfonem lub za pomocą funkcji Bluetooth. Dzięki temu niemal w każdym miejscu możesz wygodnie porozmawiać przez telefon. Z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań możesz słuchać swojej ulubionej muzyki czy oglądać filmy ze znajdujących się w pobliżu urządzeń przesyłających dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego. W ten sposób jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza. Dla użytkowników, którzy cierpią na powstające szumy uszne, dostępne są także specjalne aparaty z generatorem szumów. Większość producentów aparatów słuchowych dostarcza bezpłatne aplikacje pozwalające na sterowanie przez użytkownika pracą aparatu, co daje dużo większe możliwości w wykorzystaniu potencjału nowoczesnego aparatu.

Aparaty, które odpowiadają na Twoje potrzeby

Cały czas trwają badania, by udoskonalić możliwości aparatów słuchowych. W przyszłości badacze chcieliby osiągnąć możliwość odczytywania intencji użytkownika, który znajdując się w dużym hałasie, będzie chciał wychwycić tylko część dźwięków czy rozmów. Mogłoby to być niezwykle pomocne, gdyż osoby normalnie słyszące posiadają zdolność skupienia uwagi tylko na wybranych dźwiękach.

Podsumowując, nowoczesne aparaty słuchowe dalekie są od ich starszych modeli. Zapewniają niezwykły komfort dzięki funkcjom dostosowanym do potrzeb użytkowników i zmieniającego się świata.