Najnowsze aparaty słuchowe Bernafon Encanta
W ofercie marki Bernafon pojawiła się całkowicie nowa platforma aparatów słuchowych o nazwie Encanta. Wprowadza ona dość dużo zmian, zaczynając od wygładu aparatów, a kończąc na dostępnych funkcjach i łączności.

W dniach 15-16.03.2024 r. odbyło się ogólnopolskie szkolenie, na którym zaprezentowane zostały najnowsze aparaty słuchowe Encanta. Rewolucyjne rozwiązanie, które dostępne będzie w czterech poziomach technologicznych (100, 200, 300 i 400). Każdy z poziomów dedykowany jest pacjentom z określonymi potrzebami słuchowymi. Od rozwiązań bardziej podstawowych (poziom 100), do urządzeń wysoce zaawansowanych (poziom 400).

Nowością jest system Smart Sensor, który wykrywa ruchy głowy oraz przemieszczanie się użytkownika i na tej podstawie wprowadza zmiany w ustawieniach kierunkowości i redukcji szumu w aparatach. Podczas rozmowy w większym gronie aparaty „śledzą” naszą konwersację na podstawie poruszania głową. Kiedy skupimy wzrok na jednej osobie (nie ruszamy głową) aparaty będą uwypuklać mowę dochodzącą z tego kierunku. W momencie kiedy przekręcimy głowę w stronę innego rozmówcy, aparaty będą za nami „podążać” i zmieniając swoje ustawienia będą wspomagać rozumienie mowy dochodzącej z wybranego kierunku.

Bardzo ważnym aspektem jest także łączność aparatów słuchowych z innymi urządzeniami – do tego celu wykorzystywane jest Bluetooth Low Energy. Aparaty Encanta, oprócz możliwości połączenia się z telefonem komórkowym, nawiązują również łączność z laptopem lub tabletem (zarówno Windows, jak i produktami marki Apple). Otrzymujemy także łączność dwukierunkową ze smartfonami Android oraz iOS, dzięki czemu możemy prowadzić rozmowy hands free, czyli „bez użycia rąk”. Oznacza to, że oprócz tego, że słyszmy rozmówce w aparatach, to nasz głos także zbierany jest przez mikrofony aparatów, dzięki czemu nie musimy mówić bezpośrednio do telefonu, tylko do aparatów znajdujących się na naszych uszach (funkcja ta nie jest kompatybilna ze wszystkimi modelami telefonów – na wizycie będziemy sprawdzać łączność indywidualnie z Państwa urządzeniami).

Aparaty Encanta są urządzeniami ładowalnymi i tutaj również nastąpiła bardzo korzystna zmiana. Przede wszystkim aparaty do pełnego naładowania potrzebują jedynie 2 h – skrócony czas ładowania. Dodatkowo, wystarczy godzina ładowania, aby zapewnić 16 h użytkowania. Ponadto w pełni naładowane aparaty działają dłużej, niż dotychczas – zwiększony czas pracy aparatów.

Poza wieloma nowościami technicznymi, pojawił się także nowy wygląd aparatów i ładowarki. Aparaty słuchowe dostępne są w bardzo atrakcyjnych kolorach, wśród których na pewno każda osoba znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo ładowarka jest znacznie mniejszych rozmiarów oraz posiada magnes, dzięki któremu aparaty bardzo stabilnie trzymają się w gniazdach ładowania.

Po więcej szczegółów oraz możliwość przetestowania nowych aparatów Encanta zapraszamy do naszych gabinetów, gdzie wykwalifikowany personel odpowie na wszelkie pytania oraz zaprezentuje nowy produkt. Zapraszamy.