Aparat słuchowy to zaawansowane urządzenie przeznaczone do przetwarzania i wzmacniania dźwięków pochodzących z najbliższego otoczenia. Dzięki zaawansowanym funkcjom sprawdza się doskonale w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu. Jakie funkcje aparatów słuchowych usprawniają komunikację na zewnątrz?

Wiele źródeł hałasu to żaden dyskomfort przy zaawansowanych funkcjach aparatu słuchowego

Niektóre aplikacje mobilne połączone z nowoczesnymi aparatami słuchowymi umożliwiają odbieranie komunikatów nawet z dużych odległości, przy znacznej redukcji szumów. Dla dzisiejszych użytkowników ważne jest też bezprzewodowe połączenie z urządzeniami multimedialnymi, co ułatwia korzystanie z multimediów czy prowadzenie rozmów telefonicznych. Duże znaczenie mają też funkcje aparatów, które ułatwiają pacjentom przebywanie na świeżym powietrzu.

Jednym z udogodnień jest technologia 360, która wzmacnia analizę dźwięku przestrzennego. Osoba z niedosłuchem w może dzięki temu odbierać sygnały zgodnie z naturalną pracą mózgu. Aparaty słuchowe z systemem SoundFocus samodzielnie regulują głośność mowy i minimalizują zakłócenia (hałasy w tle). Użytkownik przy nowszych modelach nie musi martwić się o samodzielną regulację parametrów urządzenia medycznego. Niektóre aparaty pozwalają protetykom zbierać dane o sposobie wykorzystania urządzenia przez pacjentów, co pozwala na jeszcze lepszą jego konfigurację – to technologia DataLogging. Oprogramowanie analizuje otoczenie słuchowe i uruchamia na bieżąco odpowiednie programy w aparacie, automatycznie dostosowując je do warunków akustycznych.

Coraz lepszy standard w branży protetyki słuchu

Funkcje aparatów słuchowych pokonały już barierę zrozumienia mowy na tle innych dźwięków i sprawdzają się na świeżym powietrzu. Lokalizacja dźwięku z autofocusem odbywa się bez opóźnień. Osoba z niedosłuchem ma wrażenie naturalności, może odbierać dźwięki otoczenia niemal dokładnie tak jak inni, z podobną szczegółowością i przestrzennością dźwięku.