Czy twój aparat słuchowy jest gotowy na tegoroczne święta?

Świąteczny sezon trwa w najlepsze, a im bliżej Wigilii, tym więcej spraw na głowie i dłuższa lista rzeczy do zrobienia… Czy w tym biegu przygotowań świątecznych, nie zapominasz aby o najważniejszym?

Jak zadbać o aparat słuchowy w święta?

Boże Narodzenie to czas radosnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wspólne śpiewanie kolęd i jedzenie tych wszystkich pyszności! Niezależnie od tego, czy święta spędzasz w małym i cichym gronie przyjaciół, czy wśród dużej i hałaśliwej rodziny, korzystanie z aparatu słuchowego może być trochę uciążliwe, jeśli przeoczysz odpowiednie przygotowanie urządzenia na tegoroczne święta – a przecież każdy z nas w okresie świątecznym, chce nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć radość swoich najbliższych. Co zatem musisz zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek:

  • Upewnij się, że baterie w urządzeniu nie są przypadkiem na wyczerpaniu, a aparat będzie działał przez cały okres świąteczny bez żadnych zakłóceń
  • Sprawdź, czy posiadasz w domu zapas baterii do aparatu – jeśli nie, na szczycie listy rzeczy do kupienia powinny się znajdować właśnie baterie
  • W trakcie świątecznego gotowania, pamiętaj o osuszaniu aparatu-nadmiar ciepła i wilgoci szkodzi takim urządzeniom. Najlepiej korzystaj z elektrycznego osuszacza do aparatów słuchowych.
  • Wyczyść aparat słuchowy zgodnie z instrukcją przy wyłącznym użyciu odpowiednich do tego akcesoriów i preparatów dostępnych w Strefie Słuchu.
  • Nie używaj lakieru do włosów po włożeniu aparatu słuchowego – pamiętaj, by stylizować swoją świąteczną fryzurę PRZED umieszczeniem urządzenia w uchu

Dzięki powyższym wskazówkom, te święta będą wyjątkowe, a ty wśród gwaru rozmów z rodziną, dzięki sprawnie działającemu aparatowi słuchowemu, z pewnością zapomnisz o swoich codziennych problemach związanych ze słuchem.

Wesołych Świąt życzy Strefa Słuchu!