Nowoczesne aparaty słuchowe można z łatwością dopasować do potrzeb każdego użytkownika. Takie urządzenia sprawnie przetwarzają dźwięki, redukują szumy i wszelkie zakłócenia. Jeśli aparat ma dobrze spełniać swoją funkcję, to musi być również łatwy w obsłudze i niezawodny. Wiele osób szuka możliwości zakupu aparatu słuchowego on-line. Czy to dobry pomysł?

Jak prawidłowo dobrać aparat słuchowy?

Ubytek słuchu może się pojawić w każdym wieku, ale najczęściej dotyka osób po 50. roku życia. Niedosłuch bywa też efektem przebytych urazów i chorób. Pierwsze objawy są bardzo subtelne i łatwo je przeoczyć. Osoba dotknięta niedosłuchem może nie słyszeć słów wypowiadanych szeptem i często prosi rozmówcę, aby powtórzył swoją wypowiedź. Gdy problem zaczyna być zauważalny, warto pomyśleć o zakupie specjalistycznego aparatu słuchowego. A jak prawidłowo dobrać aparat do swoich potrzeb? W tym celu musisz odwiedzić punkt protetyczny, gdzie protetyk słuchu zbierze wywiad, dokona otoskopii ucha oraz wykona badania, czyli audiometrię tonalną oraz audiometrię mowy. Po badaniu otrzymasz audiogram, czyli graficzne odzwierciedlenie zdolności słyszenia. Na podstawie wyników badania można oszacować wielkość ubytku słuchu. Takie badanie jest niezbędne, aby protetyk słuchu mógł dobrać dla Ciebie odpowiedni aparat słuchowy.

Czy można kupić aparat słuchowy przez internet?

Badanie słuchu jest konieczne, aby postawić trafną diagnozę i wybrać aparat, który spełni oczekiwania osoby z niedosłuchem. Tymczasem zamawiając urządzenie w internecie, klient nie będzie mógł go przymierzyć, aby sprawdzić, jak działa w praktyce. W takim wypadku możesz bazować jedynie na opisie danego produktu i jego ogólnych parametrach technicznych. Po otrzymaniu przesyłki może się okazać, że aparat źle układa się w uchu lub niedostatecznie redukuje szumy. Pamiętaj, że nieprawidłowo dobrany aparat przyczynia się do pogłębienia problemów ze słuchem. Długotrwałe korzystanie z niedopasowanego urządzenia przyniesie więcej szkody niż pożytku i narazi Cię na dodatkowe koszty związane z koniecznością zakupu kolejnego aparatu.

Aparat słuchowy on-line – uwaga na wzmacniacze słuchu!

W internecie bardzo często można się spotkać ze wzmacniaczami słuchu, które często kuszą pacjentów zdecydowanie niższą ceną. Choć te urządzenia wyglądem bardzo przypominają aparaty, to bardzo różnią się budową, sposobem działania i przeznaczeniem. Wzmacniacze słuchu jednakowo wzmacniają wszystkie dźwięki niezależnie od ich głośności czy rodzaju. Takie urządzenie wzmacnia wysokie częstotliwości, co w dłuższej perspektywie czasowej jest szkodliwe i może doprowadzić do wystąpienia znacznych problemów ze słuchem. Dodatkowo takie urządzenie nie jest w żaden sposób indywidualnie dopasowane do pacjenta i jego niedosłuchu, w związku z tym łatwo o uszkodzenie słuchu zbyt dużym wzmocnieniem.

Zakup aparatu słuchowego online – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aparat słuchowy to urządzenie, z którego pacjenci korzystają codziennie, dlatego powinien być idealnie dopasowany do kształtu małżowiny usznej. Modele zauszne umieszcza się za małżowiną uszną, a dźwięk jest przekazywany na błonę bębenkową za pomocą dźwiękowodu lub słuchawki oraz wkładki usznej. Aby w pełni wykorzystać możliwości aparatu ten ostatni element powinien być wykonany indywidualnie, na miarę ucha. W tym celu trzeba pobrać formę z ucha pacjenta, co można wykonać tylko podczas wizyty w punkcie protetycznym. Podczas zakupu aparatu przez internet nie ma możliwości wykonania wkładki indywidualnej. Podobnie wygląda to z aparatami wewnątrzusznymi, które muszą ściśle przylegać do przewodu słuchowego, żeby aparat się nie przemieszczał i nie wypadał z ucha podczas chodzenia. W tym celu wykonuje się indywidualną obudowę, również na miarę ucha. Znalezienie idealnego aparatu jest możliwe tylko wtedy, gdy odwiedzisz specjalistę osobiście w celu przetestowania poszczególnych urządzeń oraz pobrania formy z ucha. Produkty zakupione przez internet mogą nie być idealnie dopasowane do małżowiny usznej, a wówczas korzystanie z nich będzie znacząco utrudnione.

Wizyta w gabinecie protetyka słuchu – co możesz zyskać?

Profesjonalny sklep z aparatami słuchowymi to miejsce, gdzie zamówisz nowoczesny aparat, który skutecznie zminimalizuje skutki niedosłuchu. Choć takie urządzenia nie należą do najtańszych, to jednak warto w nie zainwestować, aby móc na powrót cieszyć się dobrym słuchem. W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań, aby każda osoba otrzymała aparat, który znacząco poprawi jakość jej życia. Na specjalne życzenie realizujemy również konsultacje w domach klientów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić protetyka słuchu osobiście. Podczas spotkania przeprowadzimy niezbędne badania i pomożemy Ci wybrać aparat, dzięki któremu z łatwością podołasz wyzwaniom dnia codziennego i szybko wrócisz do swojej dawnej aktywności.

Pamiętaj, że urządzenia zamówione w internecie mogą nie spełniać Twoich oczekiwań. Niedosłuch wraz z upływem czasu będzie się pogłębiał, dlatego to ważne, aby korzystać ze sprawdzonych aparatów słuchowych, na które otrzymasz gwarancję producenta. Kupując aparat słuchowy w punkcie protetycznym będziesz mógł korzystać z opieki protetyka słuchu w celu regulacji i czyszczenia urządzenia. Warto podkreślić, że rynek aparatów słuchowych wciąż się rozwija, a każdy kolejny model jest wzbogacany o nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z aparatu będzie jeszcze bardziej komfortowe.