Wkładki uszne wykonywane są ze specjalnej masy akrylowej lub sylikonowej. Są dostosowywane do kontaktu ze skórą. Są pokryte materiałem nie wywołującym alergii . Wykonywane są do różnych celów i urządzeń, na rynku dostępne są różne modele.

pobieranie wycisku

Pobieranie wycisku

 

Aparaty słuchowe

  Władka uszna jest niezbędnym elementem aparatu słuchowego – uszczelnia przewód słuchowy dzięki temu aparat nie sprzęga się ( nie piszczy), sprawia, że aparat nie zsuwa się z ucha pacjenta, doprowadza powietrze do ucha za pomocą odpowiedniego otworu wentylacyjnego. Wkładki uszne zwiększają komfort noszenia aparatów słuchowych. Rodzaj wkładek dobierany jest indywidualnie do potrzeb i wymagań klienta. Dyplomowany protetyk słuchu w celu wykonania wkładki pobierze z ucha pacjenta wycisk. Wycisk ten zostanie zeskanowany a następnie wkładka zostanie wykonana w specjalnej drukarce cyfrowej. Dzięki takiej technologii wkładka perfekcyjnie leży w uchu.

Wkładki przeciwwodne

[/fusion_text][/fusion_builder_column]
wkładki do pływania

Przykładowe wkładki do pływania

Przeznaczone są dla pływaków i dla osób uprawiających sporty wodne. Dobrze dobrana wkładka zapobiega dostaniu się wody do przewodu słuchowego. Ponadto pozwala osobą z perforacją błony bębenkowej na korzystanie z basenu bez obawy, że woda przedostanie się do środka. Wkładka przeciwwodna nie blokuje przed przedostaniem się dźwięków, a więc można słyszeć rozmówcę bez problemów. Wkładki przeciwwodne wykonane są z Bioporu – materiału , który nie tonie. Są bardzo wygodne w noszeniu. Lekarze laryngolodzy często zalecają takie zabezpieczenie ucha przed wodą po zabiegach laryngologicznych zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.

Wkładki przeciwhałasowe

Wkładki przeciwhałasowe wykonywane są na podstawie indywidualnego odlewu. Mają za zadanie chronić ucho przed nadmiernym hałasem. Polecane są także do spania (miękkie tworzywo nie powoduje dyskomfortu) do pracy w domu (jeżeli ktoś potrzebuje ciszy) oraz dla motocyklistów, aby ochronić słuch. W zależności od rodzaju hałasu w którym przebywamy , we wkładkach stosuje się różnego rodzaju filtry .  Takie wkładki znajdują   również zastosowanie na strzelnicy , na polowaniu itp.

[/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]