Bernafon Alpha miniRITE T R – Nowość

Nowe aparaty słuchowy firmy Bernafon powstały z inspiracji naturą. Zwierzęta mają niebywale dobry słuch i z tym te aparaty słuchowe mają się nam kojarzyć. Aparaty słuchowe Bernafon Alpha miniRITE T R to nowe akumulatorowe aparaty słuchowe typu RITE. Dzięki postępowi w dziedzinie mikroprocesorów, ich moc obliczeniowa osiągnęła taki poziom, że Bernafon mógł sięgnąć do innowacyjnej metody przetwarzania sygnałów akustycznych (nowe aparaty słuchowe mają 16x większą moc obliczeniową i 8x więcej pamięci niż poprzednie aparaty słuchowe Bernafon – Bernafon VIRON). W aparatach słuchowych Bernafon Alpha miniRITE T R po raz pierwszy wprowadzono technologię hybrydową – Hybrid Technology™.

Technologia Hybrydowa łączy dwie technologie przetwarzania dźwięku – przetwarzanie w domenie czasu oraz przetwarzanie w domenie częstotliwości. Udoskonala ona zarówno odbiór mowy jak i komfort słuchowy Użytkownika znajdującego się w niemalże każdym otoczeniu akustycznym. Ponieważ dwie możliwości są zawsze lepsze niż tylko jedna, Hybrid Technology™ potrafi działać niezależnie lub jako duet. Jednakże zawsze nadrzędnym celem układu jest precyzyjne, bezkompromisowe wzmocnienie dźwięków mowy oraz poprawa komfortu akustycznego.

Przetwarzanie dźwięku w dziedzinie czasu, umożliwia kompresję dynamiki mowy na poziomie fonemów. Aparat słuchowy analizuje szybkie zmiany w sygnale mowy oraz wzmacnia najcichsze głoski.

Przetwarzanie w dziedzinie częstotliwości przynosi najwięcej korzyści w przypadku dźwięków o natężeniu, które się mało zmienia w czasie, czyli najczęściej szumów otoczenia.

Samo przetwarzanie dźwięku w dziedzinie czasu jest podatne na nieodpowiednie uwypuklenie dźwięku np. ekspresu do kawy tak, że zostanie on przetworzony przez aparat słuchowy w taki sposób, że użytkownik odczuje to jako efekt głośnej rozmowy. Dodatkowe przetwarzanie w domenie częstotliwości umożliwia dokładne odróżnienie dźwięków pożądanych od niepożądanych.

Ponadto, aparaty słuchowe Bernafon Alpha miniRITE T R mają wiele ciekawych cech użytkowych:

  • Umożliwiają strumieniowanie rozmów telefonicznych i dźwięku z urządzeń z Bluetooth® LE opartych na systemie Android lub iOS.
  • Kompaktowa ładowarka ładująca aparaty słuchowe w sposób bezkontaktowy, umożliwia pełne naładowanie akumulatora w trzy godziny. Naładowany akumulator pozwala na całodniowe korzystanie z aparatów słuchowych ze strumieniowaniem dźwięku.
  • Wbudowane akumulatory są  serwisowalne – w przypadku ich wyeksploatowania, z łatwością zostaną wymienione na miejscu przez Twojego protetyka słuchu.
  • Aparaty słuchowe Alpha posiadają bardzo wydajną technologię redukcji sprzężeń – Hybrid Feedback Canceller™.

Aparaty te są dostępnie w trzech poziomach technologii: Alpha 9, Alpha 7 oraz Alpha 5 oraz w dziesięciu wariantach kolorystycznych:

Bernafon Alpha kolory

Dodatkowe informacje: Broszura-Bernafon-miniRITE-T-R

Strona producenta: Bernafon Polska

Tekst stanowi materiał informacyjny